Penil protez implantasyon; iktidarsızlık sorunu yaşayan erkeklerin yaptırdığı, daha iyi bir cinsel hayat için tercih ettiği  penil protez implatasyon yani mutluluk çubuğu yoludur. Halk dilinde iktidarsızlık tıp dilinde ise “erektil disfonksiyon” olarak tanımlanan rahatsızlık, penisin sertleşmesinin, cinsel birleşmeyi sağlayacak derecede olamaması yani fonksiyon bozukluğu olması anlamına gelir.

Erektil Disfonksiyon Neden Meydana Gelir? 

Sertleşme sorunu en kısa tabiriyle ereksiyon olamama anlamına gelir. Şeker hastalığı, hormon bozukluğu, alkol ve sigara, ileri yaş, kalp ve damar hastalıkları, stres, mutsuzluk, sinir sistemi hastalıkları ve fonksiyon kayıpları gibi nedenlerle erkeklerin cinsel işlev bozukluğunun yaşandığı durumdur. Bütün erkeklerde zaman zaman ortaya çıkabilen bir durumdur.

Penil Protez İmplantasyon Ne İşe Yarar?

Mutluluk çubuğu işlemi yaklaşık 1 saat sürüp hastanın 1 günde taburcu edildiği işlemdir. Bu işlemden 6 ay sonra cinsel ilişkiye girilebilir.  Mutluluk çubuğu hastanın ereksiyon (sertleşme) ihtiyacı duyduğunda şişirilerek el yardımıyla yerleştirip penise sertleşmiş bir penis hali vermesidir. İlişki sonrasında penis içine tek parça halinde yerleştirilir.

Penil Protez İmplantasyonu Dezavantajları

Mutluluk çubuğu kullanıldıktan sonra hasta bir daha doğal ereksiyon refleksi olmaz. Bu ameliyat sonrası peniste kısalma meydana gelebilir. Bu kısalmanın sebebi çoğu kişide penis protez işlemi olabilir ancak prostat hastalarında kısalma sebebi doku kaybı olmasındandır. Uzun süre kullanılmayan penis boyunda da kısalmalar olabilmesi mümkündür. Sertleşme sorunu başladığı andan itibaren hekime başvurmak gerekir.

Penil Protez İmplatasyon Çeşitleri Nelerdir?

1. Tek Parçalı: Bu protezler takılması daha kolay ve kısa sürelidir. Hastanın penis boyuna göredir.
2. 3 Parçalı X: Bu protezin bir parçası penis içerisine yerleştirilir diğer parçası ise skrotuma
-testislerin bulunduğu torbaya-  yerleştirilir.
3. 3 Parçalı AX: penis içerisinde ve testislerin bulunduğu torbada bir parça vardır. 3. parça ise kasıkta bulunur. Doğal penise en yakın olanı bu protezdir. Mutluluk çubuğu taktıranların yorumları arasında en çok rağbet gören protezdir.

Mutluluk Çubuğu Taktıranların Yorumları

İşlem öncesinde erkeklerde korku, panik ve endişe olsa da mutluluk çubuğu taktıranların yorumları arasında yaptırdıktan sonra memnun sonra memnun olduğu gözlenmiştir. Tedavi öncesinde olumsuzluk yaşadıklarını söylemişlerdir ancak doktora başvurduktan ve kullanmaya başladıktan sonra hayatındaki değişikliklerden mutlu olduklarını söylemişlerdir. Cinsel duygularını yitiren erkekler için başvurulması gereken bir yol olduğunu, bu yol ile tedavi olunmasının iyi olacağını söylemişlerdir. Mutluluk çubuğu taktıranların yorumları arasında eşinin isteği üzerine gidenler de yer alıyor.

2020 Mutluluk Çubuğu Fiyatları 

2020 yılında her yılda olduğu gibi çeşitli nedenlerden dolayı geçen seneye göre bir değişim söz konusu olacaktır. Mutluluk çubuğu fiyatları kişinin seçeceği proteze göre değişiklik arz edecektir. Protezin çıktığı yer (menşei) ile birlikte de fiyatta değişiklikler olacaktır. Bu fiyata yapılacak muayene ile ve doktor önerisi ile ulaşmak daha mümkündür. Daha fazla bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *